Püsinäitus

23. augustil avatakse pidulikult restaureeritud Anija mõis ning koos mõisaga ka läbi kahe korruse kulgev püsinäitus „Mõisa aja lugu“.

Sõna „näitus“ võiks justkui viidata millelegi staatilisele, mida vaadelda, siis tegelikkuses on kõik vastupidine – autentselt lõhnav „kanasupp“, kummitus mõisahärra riietekapis, üle kolme meetri suurused projektsioonid seintel. Need on ainult mõned näited, mis külastajat üllatavad.

Saab kogeda mõisaolustikku endisaegsena – justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ja jalutuskäigule suundunud ning teekonda läbi mõisa saadavad virtuaalsed tegelased mõisaajastust, kelle abil elu mõisates ja üleüldse selles ajastus lahti rullub.

Püsinäitus on põnev elamus nii lastele kui täiskasvanutele. Seda saab uudistada iseseisvalt, kuid soovitame võimalusel tellida külastusjuht, kelle kaudu kuuleb lugusid ja märkab asju, mida muidu ei õnnestu.

Püsinäitus hakkab alates 1. septembrist olema avatud igapäevaselt kell 12:00-17:00. Kuni septembri alguseni on näitus avatud eelbroneeringute tõttu piiratud ajal – tasub enne kohale tulemist meile helistada.

23. augustil, avamispäeval saab näituse ja Anija mõisaga tutvuma tulla ajavahemikul 14:30-16:30. Paraku on sel päeval näitus avatud piiratud vormis ja pisut teistsugusena kui tavapäeval.

Lisainfo: https://anijamois.ee/teenused/pusinaitus/

< Programm