Mõisakultuuri festival 2018

ANIJA MÕISAKULTUURI FESTIVAL

Tähistame kultuuripärandi aastat II MÕISAKULTUURI FESTIVALIGA.

II MÕISAKULTUURI FESTIVAL TOIMUB  12. augustil 2018

MÕISAKULTUURI FESTIVALI eesmärk  on väärtustada Eesti mõisaid, arendada koostööd mõisate vahel, tutvustada traditsioonilist mõisate kultuuripärandit (loodus/park, arhitektuur, toit ja lauakombed, riietus jpm), tugevdada kultuurisidemeid ja vahetada kogemusi kultuuri edendamise traditsioonide säilitamisel.

2018. aasta jooksul toimub Eestis palju sündmusi, kus saame esile tuua meie mitmekesise kultuuripärandi: arheoloogilise väärtusega paikadest kuni arhitektuurimälestisteni, keskaegsetest kindlustest kuni folklooritraditsioonide ja kunstipärandini, arhitektuurist muusikani, rehielamust mõisahäärberini, kirjandusest maastikupärandini. Euroopa kultuuripärandiaasta jooksul saame rääkida meie siinsest kultuuripärandist, leida seoseid ja kokkupuutepunkte laiemalt Euroopa kultuuriruumiga.

A4päevakava (1)

11.00 Avatakse Anija mõisa väravad ja alustab laat

Pildid Sinu moodi - Ille Aaviksaar

Ille Aaviksaar fotostoodio

MÕISA AIT
11.00 – 11.40 Aruküla näiteringi komöödia etendus “Lööv, aga lühike”

Etendus “Lööv, aga lühike” on ettearvamatu sündmustekäiguga eesti filmiklassikal põhinev komöödia. Ajad on muutunud, aga endiselt otsime vastuseid küsimusele kes on inimene ja kes on loodud saatana poolt? Kas vabad mehed on ketserid või vabakutseliselt andekad? Kus on sanatoorium ja kuhu on peidetud majapidamisraha?
Löövalt ja lühidalt tuuakse publiku ette filmiklassika ühine osa: Elu on laul, elu on mäng. Elu on väljakutsed ja unistused. Elu on ohverdused. Elu on armastus!

Osades: Aira Jõõts, Ülle Kalda, Rain Loikman, Markko Maasik, Jaan Palu, Kert Paur, Peeter Paur, Õnne Päeske. Valgus ja muusika Arno Vorsman

Etendus “Lööv, aga lühike”

MÕISA SAALIS ETTEKANDED 
12.00 – 12.20      „ Dolce far niente, too magus jõudeolek“ – mõisakultuuri arendaja 2018 Ants Hein
12.30 – 13.15      Baltisaksa aadlikest Eesti- ja Liivimaal – ajaloohuviline Alo Särg
13.30 – 14.15       Talu ja mõis – ajaloolane ja etnoloog Heiki Pärdi

PEALAVAL

Meeleolu loovad festivali keskpäeval PPP – Pisikeste Pillide Punt


https://www.facebook.com/PPP-Pisikeste-Pillide-Punt-707149962721223/

15.00 II Mõisakultuuri festival peaesineja on sharmantne Liisi Koikson ning mängleva muusikastiiliga Raivo Tafenau. Muusikud toovad publike ette eesti ja maailma filmimuusika paremiku läbi aegade!

FILMIMUUSKA PÄRLID LÄBI AEGADE

Liisi Koiksin koos Raivo Tafenau bändiga FILMIMUUSKA PÄRLID LÄBI AEGADEAnija vallas elab armas inimene Janne Kuuskla, kes on mitmekülgsete võimetega töötamaks inimestega ja loomaks kehadesse teadlikkust, kergust ja rõõmu.