Festivali ajalugu

Mõisakultuuri festivali kutsus 2017. a ellu SA Anija Mõisa Haldus eesmärgiga väärtustada Eesti mõisaid, tutvustada traditsioonilist mõisate kultuuripärandit (loodus/park, arhitektuur, toit ja lauakombed, riietus), arendada mõisate vahelist koostööd, tugevdada kultuurisidemeid ja vahetada kogemusi kultuuri edendamise traditsioonide säilitamise eesmärgil.

2017 ja 2018 aastal toimus festival Anija kaunis mõisapargis. Festivalil osales kümme mõisa, pea sada kauplejat ja üle tuhande inimese. Toimusid põnevad töötoad, seminarid ning lustlik kultuuriprogramm.

2019. aastal toimus festival erandlikult virtuaalse mänguna, sest Anija mõisahoone ja ait olid restaureerimisel. Külastaja viidi virtuaalsele jalutuskäigule Anija mõisa ja parki, kus mängijat ootasid küsimused, teadmised, elamused ning avanes värav ka teistesse mõisatesse.

2020. aasta festival oli täis pidulikkust ja ülevat meeleolu, sest koos mõisakultuuri festivaliga toimus ka Anija mõisa restaureerimisjärgne taasavamine. Külastajaid oli üle 3000 inimese.

Toimunud festivalid: